ÇALIŞMA SAATLERİ:
PAZ-CTS: 9.00 - 19.00
HEMEN ARAYIN:
0 (216) 577 78 16
image

Aracınızın Periyodik Bakım Neden Yapılmalıdır?

Periyodik bakım bu kadar yüzeysel bir oto bakımı değildir ve periyodik bakım sayesinde aracınızın ve sizin başınıza gelebilecekler olası tehlikelere karşı önlem almış olursunuz.

Özellikle her 10.000 de bir olarak araç sahipleri arabalarını periyodik bakıma götürmelidir. Çünkü aracın yağı, suyu değiştirilip motoruna bakım yapılırken ileriye doğru çıkabilecek her türlü arızanın da önüne geçilmiş olmaktadır. Özellikler disklerin, amortisörlerin ve fren balatalarının hakkında ciddi bilgiler edinip periyodik bakım sayesinde önleminizi alabilirsiniz.

Periyodik bakımınızı yaptırmadığınız takdirde aracınızda oluşabilecek arızalardan da bi haber olduğunuz için aracınızdaki arızalar birikmekte bir gün sizi yolda bırakabilmektedirler. Ayrıca biriken bu arızaların toplu halde tamiri de size oldukça maliyetli olarak geri dönebilmektedir.

Periyodik bakım bütün araçlarda önemli olduğu gibi dizel araçlarda daha da önemlidir ve her 8.000 de bir yapılması gerekmektedir.Çünkü yapı biten aracın performansı düşecektir ve ayrıca biten yağ aracın iç aksamlarının birbirine sürtünmesine neden olacağı için araç çalışırken daha bir sesli ve gürültülü çalışacaktır.

Periyodik bakımda motor yağı, yağ filtresi, klima filtresi değiştirilir ve görsel kontrolleri yapılır. Bu görsel kontroller arasında fren hidroliği ve direksiyon hidroliği kontrolleri yer almaktadır ve o-ön takım ve arka takım kontrolleri yapılır. Periyodik bakımın ardından hem mevcut durum hem de ileriye dönük durumu araç sahibine iletilecektir.

Ayrıca aracınızda polen filtresi değişimi, soğutma suyu kontrolü, far ayarı, elektronik check-up, lastik kontrolü, şase ve kaporta kontrolü de yapılmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz periyodik bakımı aracınıza yaptırdığınız takdir de gerek uzun yolda gerekse şehir için de aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz ve beklenmedik arızalar yaşamaktan kurtulacaksınız.

 

Henüz Yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz.

Yorum yaz