ÇALIŞMA SAATLERİ:
PAZ-CTS: 9.00 - 19.00
HEMEN ARAYIN:
0 (216) 577 78 16
image

Audi MMI

Geçmişten günümüze süre gelen otomobilin öncüsü Audi son zamanlarda yaptığı işlerle otomobil dünyasında adını sıkça duyurmaya devam ediyor. Alman disiplini ile kaliteli, lüks, konforlu otomobiller üreten Audi kurulduğu 1909 yılından beri müşterilerinin ne istediğini biliyor ve kullanıcıları için en iyisini tasarlayıp üretiyor. Bünyesinde bulundurduğu zeki, becerikli, ileri görüşlü mühendisleri ile kendi alanında en iyi otomobili yapmayı başarıyor ve bu başarısını katlayarak devam ediyor. Kuruluşundan bu güne kendini geliştirmekte ve gelişen çağın teknolojisine ayak uydurmakla kalmıyor kendi bünyesin de çalışan ve yetişen yetenekli mühendisleri ile bu teknolojilerin birçoğunu tesislerinde üretiyor. Audi son ürettiği araçlar ve sistemler ile geçmişte olduğu gibi günümüzde de müşteri memnuniyeti konusunda oldukça iyi olduğunu bütün dünyaya ve otomobil sektörüne kanıtlamış durumda.

Audi MMI 1

Audi MMI Nedir

MMI Audi firması tarafından araçlarında multimedya, iletişim sağlamak üzere çıkardığı teknolojik bir destek diyebiliriz. Her geçen gün multimedya ve iletişim teknolojisini geliştirmekte olan Audi firması kendini her zaman bir adım daha ileri taşıyor. Multimedya, iletişim ve işletim sistemlerinin son ürünü olan MMI’ın yeni jenerasyon ürünleri piyasa da kullanılmaya başlandı. İçerisinde yüksek kapasite harddiski, DVD sürücüsü, otomotiv sınıfı öncüsü NVIDIA grafik işlemcisi ile MMI her zaman olduğu gibi bu yılda eşsiz özellikleri ve performansı ile meraklılarının ve Audi severlerin gözlerini kamaştırmaya devam ediyor.

Yeni Joystick Kontrolü

Eski MMI sürümlerine görü bu sürümde de çalışma prensibi ve düzeni çok fazla değişmeden devam ediyor. Tabi ki yine de bazı yenilikler var bu yenilikler ile joystick her zamankinden daha kullanışlı ve konforlu bir hal almış durumda. Joystick merkez kontrolüne yerleştirilmiş ve yüksek hassasiyet ile sürücünün istediği duyarlılıkta 8 farklı yönde hareket ettirilebiliyor. Bu özellik ile artık ekranda istediğiniz yere kolayca ulaşabiliyor ve her zamankinden daha pratik olarak yönleri seçebiliyorsunuz.

Yeni Görünüm

Audi firması yeni MMI için 7 inç boyutunda geniş bir ekran kullanmış. Bu ekran merkez konsolda yüksek bir pozisyonda konumlandırılmış ve kullanıcı için rahat bir kullanım hedeflenmiş. Yeni ekranda oldukça yüksek olan 800 x 400 piksel çözünürlük ile ekran geniş bir kontrast aralığı ve oldukça net bir kullanım sağlıyor. Ekran da ise kötü ışık koşullarında dahi renkler oldukça belirgin ve yazılar oldukça rahat okunabilmekte. Bu durum kullanıcılar için büyük kolaylık getireceği gibi yolcuğu daha da kleyifli yapıyor.

Yeni Harita Görünümleri

Yeni MMI’de sürücüler için yine en iyisi düşünülmüş ve haritalar geliştirilmiş durumda. Geleneksel 2 boyutlu görüntülerin yanında sürücü isteğine bağlı olarak 3 boyutlu görüntüler de kullanılabilecek. Bu özellik ile kuş bakışı olarak olabildiğince detaylandırılmış ve gerçek zamanlı trafik durumlarını kullanıcı ile buluşturan bir sistem var. Diğer bir yenilik ise binaların artık ekranda gösterilmesi birçok şehir de kullanılacak olan bu özellik ile navigasyon verilerini daha rahat ve verimli kullanabiliyorsunuz.

Audi MMI 2

Ses Özellikleri

Yeni ses güncellemeleri sayesinde kullanıcın navigasyon da ses özelliğini seçmesi ile eskisi gibi harfleri hecelemesine veya tekrar tekrar söylemesine gerek kalmıyor. Ayrıca yeni MMI kullanıcıların dillerini algılıyor ve birkaç farklı dilde de konuşabiliyor. MMI kullanıcıları için telefon rehberi için de düşünülmüş ve bu yenilikler ile artık tek bir kişi için birden fazla numara kayıt edebiliyor ve toplamda 2000 kayıt ile telefon özelliğini kullanabiliyorsunuz.

 

Henüz Yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz.

Yorum yaz