ÇALIŞMA SAATLERİ:
PAZ-CTS: 9.00 - 19.00
HEMEN ARAYIN:
0 (216) 577 78 16
image

Audi Multimedya

Otomobil sektörünün dev firması Audi müşteri memnuniyeti ve üretilen araçlarına daha iyi bir geri dönüşü almak adına kullanıcısı için her zaman en kolayını ve en konforlusunu düşünüyor. Firma araçlarında konfor, teknoloji ve güvenliği bir arada bulundurarak kullanıcıların güvenini kazanmış durumda gözüküyor. Hedeflerinin her geçen gün kendilerini geliştirip kullanıcıları için en iyisini ve en özelini sunmayı planlayan firma bunu da başarmışa benziyor. Gelecek adına da önemli yatırımlar yapan Audi firması kullanıcılarına son teknoloji ürünleri sunmak adına ar-ge merkezleri ve üretim kısımlarında büyük yeniliklere imza atmış durumda. Bunlardan birisi de Audi firmasının kullanıcılarına daha rahat bir sürüş ve eğlenceli bir yolculuk için hazırladığı multimedya sistemleri. Peki bu Audi sistemleri nelerdir, nasıl çalışırlar, isterseniz bunu yazımızın devamında inceleyebilir ve Audi multimedya sistemleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Multimedya Nedir?

Az önce yukarıda da belirttiğimiz gibi Audi firması kendini müşteri memnuniyetini arttırmaya adamış ve bu konuda her geçen gün kendini biraz daha geliştirmeye devam eden bir firma. Durum böyle olunca Audi piyasada ki hem son yenilikleri ve gelişmeleri takip ediyor hem de kendi teknolojisi ile kendi ürünleri üzerinde ar-ge çalışmaları yaparak kullanıcılarına keyifli ve eğlenceli yol deneyimleri yaşatmaya çalışıyor. Bu son teknolojinin ürünlerinden birisi de Audi multimedya özellikleri. Multimedya araç içindeki ve dışındaki iletişim ve telekomünikasyon’u sağlayan bir teknoloji.

Bu teknolojilerden en basitini müzik olarak tanımlayabiliriz, araçların ön panelinde bulunan kısımdan müziğe müdahale edebilir ve araç içindeki yolculuğunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz. Ayrıca çoğu multimedya sistemi içerisinde DVD sistemi bulunmakta ve bu sistem ile eğlencenizi katlayabilmektesiniz. Tabi ki multimedya teknolojisi sadece müzik ile sınırlı değildir. Araç içinde ve dışında ki iletişimin sağlanması da multimedya teknolojileri kapsamına girmektedir. Bu iletişim gerek navigasyon gerek ise yol haritası olarak sizlere hizmet sunmaktadır. İletişim teknolojisi son zamanlarda gelişmekte ve bu gelişimde araç içi haritalara ve yol tarif sistemlerine yansımaktadır.

Son dönemde piyasa da yer bulmaya başlayan 3D haritalar ve yol tarif sistemleri siz kullanıcıların o an için bulunduğu yeri bilmese bile rahatça istediği yere gitmesini ve araç kullanmaktan daha fazla keyif alabilmesi amacıyla yola çıkmıştır. Ayrıca ses giriş sistemlerini de oldukça geliştirmeyi başarmış olan Audi firması yol tarifi ve navigasyon konularında kullanıcılarının konuştuklarını anlayabiliyor ve kullanıcılarına cevap veriyor. Bu durum kullanıcılar için büyük kolaylık ve rahatlık sağlamakla beraber kullanıcıların daha bilinçli bir yol deneyimi yaşamalarına yardımcı oluyor.

Gelişen Multimedya Sistemleri

Gelişmekte olan teknoloji hayatımızın her alanını etkilediği gibi iletişim alanını da etkilemiş durumda. Multimedya sistemlerinin gelişmesi ile birlikte kullanıcılar için daha rahat ve şık kullanım ön planda tutulmuş gözüküyor. Audi firması yeni geliştirdiği multimedya sistemleri ile kullanıcılarına konforu ve kolaylığı sunuyor. Konu konfor ve kolaylık olunca yenilik de kaçınılmaz oluyor. Audi son dönemde çıkardığı araçlarında 7 inç boyutun da geniş bir dokunmatik ekran kullanmış durumda. Ayrıca kullanıcıları için Audi dokunmatik sistemin yanı sıra joystick kontrolü de sunmuş. Yeni çıkan  joystick modellerinde temel çalışma prensipleri aynı gözüküyor elbette ki Audi’nin yenilikçi anlayışı ile dizayn edilen bu joystick konsol her zamankinden daha kullanışlı. Joystick merkez kontrol düğmesi bölümünde bulunup ve harita navigasyon ekranında yüksek hassasiyet ve sürücünün istediği doğrultuda 8 farklı yönde hareket ettirilebiliyor bu da joystick için kolay ve rahat bir kullanım sunuyor.

Henüz Yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz.

Yorum yaz