ÇALIŞMA SAATLERİ:
PAZ-CTS: 9.00 - 19.00
HEMEN ARAYIN:
0 (216) 577 78 16
image

Volkswagen Servisi

Volkswagen için şüphesiz ki en önemli konu kullanıcı memnuniyeti. Marka bu memnuniyeti sağlamak için gerek üretim ve satış kısmında gerek ise ar-ge ve teknik servis kısmında kendini oldukça geliştirmiş durumda.Volkswagen, hem uygun fiyatlı hem de kaliteli arabaları ile ön plana çıkmayı başarmış bir markadır. Eski modellerinden yeni modellerine kadar birçok Volkswagen aracını yollarda görmeniz mümkün. Bunun sebebi de hiç şüphesiz, Volkswagen markasının ülkemizde oldukça tercih edilir bir marka olmasıdır. Her ne kadar kaliteli bir marka olsa da, Volkswagen araçlarının da ne yazık ki kronik arızaları bulunmaktadır. Bu kronik arızaları beraber inceleyelim.

Volkswagen Araçların Kronik Arızaları

Kronik sorunlar hemen tüm araç markalarında görülmektedir. Volkswagen markasının bazı modellerinde de kronik sorunlar mevcuttur. Bu kronik arızaların başında Volkswagen’in Polo markasında ki sorunlar gelmektedir. Volkswagen Polo’da abs arızası sıkça görülen sorunlardan biridir. Özellikle araç ile tozlu yollardan geçildiği zamanda, bu tür arıza ile karşılaşmanız olası bir durum. Bu tür sorunun üstesinden gelmek için, aracınızın abs sensörlerini temizlemeniz gerekir.

Volkswagen Golf serisinin 2004 – 2008 modellerindeki teyplerin düğmelerinin çabuk yıprandığı ve soyulma görüldüğü gözlemlenmiştir. Kapı tutacaklarının da çok sağlam olmadığını söyleyebiliriz. Golf serisinde ki başka bir sorun ise, yol bilgisayarında görülen arızalardır. Zamanla cihazda ki yazıların bozulabilmektedir. Ayrıca yol bilgisayarının ışığında da azalma görülmektedir. Bir diğer sorun ise, konsoldan gelen sesler. Bu tıkırtı seslerini çözmek için, üst havalandırma yerini tamamen sıkıştırmanız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, bu sıkılaştırmayı yalıtım malzemeleri ile yapmanız gerektiğidir.

Volkswagen Servisi1

Volkswagen Caddy modelinde de debriyaj ile ilgili problemler hakkında oldukça fazla şikayetler olabilmektedir; ama bu tür sorun daha çok kullanıma bağlı bir durumdan oluşur. Bu yüzden bu sorunun kronik bir arıza olduğunu kesin olarak söylemek zor. Volkswagen’in en sevilen modellerinden Passat’da ki EPC sorunu da, bu aracı kullanan kişilerin fazlaca şikayet ettiği konulardan biri. Bu sorun çoğu zaman deneme yanılma yöntemleri ile çözülmektedir.

Aracınızı Neden Servise Vermelisiniz?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Volkswagen firması kullanıcı memnuniyeti konusunda son derece hassas ve bu memnuniyeti sağlamak adına kendini her alanda geliştirmeye devam ediyor. Bu alanlardan birisi ise teknik servis Volkswagen araç satış sonrası müşteri hizmetine de son derece önem veren bir firma bu hizmeti sağlamak adına son derece profesyonel ve bilgili ekibi ile satış sonrasında kullanıcıları için güler yüzlü hizmet sunuyor. Öncelikle serviste çalışan kişiler, Volkswagen araçlarının hemen hepsini yakından tanımaktadır. Servis çalışanları alanların da uzman iyi eğitim görmüş ve araçlarınız hakkında bilgi sahibi olan kişilerdir. Volkswagen servisleri çalışanlarını seçerken araçları iyi tanımaları, araç arızalı hakkında bilgili olmaları ve bu arızaları onarabilcek yetenekte olmaları konusunda belirli testlerden geçirir ve bu testlerin sonucunda bünyesinde çalışacak elemanları seçmektedirler. Burada Volkswagen araçların kronik sorunları araçlara bakmadan tespit bile edilebilir.

Volkswagen Servisi2

Volkswagen servislerinde araç arızaları tespit ve tamir işlemleri kısmında bulunan son teknolojik cihazlar ile araçlarınızdaki arızalar çok kolay bir şekilde tespit edilip tamirleri son derece profesyonel olan ekip tarafından yapılır. Ayrıca Volkswagen teknik servislerinde araçlarınızın periyodik bakım, boya gibi arızalarını giderebilirsiniz. Türkiye’nin çoğu ilinde bulunan teknik servisler de ulaşım sıkıntısı çekmeden araçlarınızın arızasını kolaylıkla tamir ettirebilirsiniz.

Henüz Yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz.

Yorum yaz