• image

  Hemen Arayın
  0 216 577 78 16

 • image

  Mesai Saatlerimiz
  9.00 - 19.00

Aracınız emin ellerde

Araç kontrol sistemleri

İstanbul da Volkswagen, Skoda, Seat ve Audi ve Porsche otomobill Markalarına A'dan Z'ye servis hizmeti sunan Aksoy Audi Servisi, müşterilerine her zaman kaliteli ve hızlı çözümler üretmektedir. Aksoy Audi Servisin'de gerek periyodik bakımlar, gerekse onarım ve hizmetlerin tümü; araçlarınız konusunda uzman bir kadro ve en gelişmiş teknoloji eşliğinde, son derece güven verici bir şekilde uygulanmaktadır. En son teknolojik cihaz ve sistemlerin kullanıldığı servisimize randevulu veya randevusuz araçlar kabul edilir. Aksoy Audi Servisi, yedek parça stokuyla aracınızın ihtiyaç duyduğu her türlü yedek parça ve aksesuarı uzman bir kadro tarafından, gelişmiş stok kontrol sistemiyle takip etmekte ve istenen zamanda tedarik etmektedir. Aksoy Audi Servisi, aracınıza komple servis hizmeti vermektedir.
 • 7/24 Yol Yardım
 • Mekanik Servis
 • Elektronik Servis
 • Ekspertiz
 • Bilgisayarlı Far Ayarı
 • Stok Kontrol

Yaz Bakımı

Yaz Bakımı

Araçlarda kış bakımı yaptırmak önemli olduğu gibi yaz bakımı yaptırmakta önemlidir. Yaz aylarında hava yeterince sıcak olduğu için aracınızın motorunun daha çok soğumaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden aracınızın motorunda ve gücünde performans düşüklüğü olabilir. Performans değişikliği yaşamak istemiyorsanız aracınıza yapacağınız yaz bakımında motorunuzun hava filtresini değiştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca yaz bakımı yaptırmanın en önemli nedeni de klima bakımı yapılmasıdır. Yaz aylarında aracınızı kullanırken en çok ihtiyacınız olan şey serin hava olacağı için klima bakımızda yaz bakımında yapılmaktadır. Değiştirilen polen filtresi sayesinden temiz bir klima sisteminiz olmuş olacak. Yaz bakımı yapılan araçlarınızda yine motor yağı bakımı yapılmaktadır. Motor yağı bakımı sayesinde yaz aylarında çok ısınan motorunuzun sağlıklı çalışması sağlanmaktadır. Yaz bakımda yine araçlarınızın tekerler kontrolü yapılmaktadır. Yaz bakımıyla birlikte araçlarınızdaki kış lastikleri çıkartılıp yaz lastikleri takılır. Burada önemli olan aracınıza eskimiş ve yıpranmış yaz lastikleri takmamaktır. Çünkü sıcak havalarda yollar yeterince sıcak olacağı için aracınızın lastikleri daha da çok eriyecektir. Bu erime de seyir halindeki aracınızın kayma yapmasına ve kazaya neden olabilir. Bu yüzden yaz bakımı esnasında aracınıza yeni lastikler taktırmanızda fayda var. Aracınız yaz bakımdan ayrıca akü’nün kontrolüde yapılmaktadır.Çünkü kış aylarında biriken kir pas akünüzün arızalanmasına neden olur. Akünüzün kutupları ve kablo başları el fırça ile fırçalanarak tüm yüzeyleri temizlenir ve akü bağlantıları sıkılır. Akü sıvısı kontrol edilir ve su eksik ise aküye su eklenir. Yukarıda bahsedilen yaz bakımını aracınıza yaptırdığınız takdirde yaz aylarında aracınızı daha rahat kullanabileceksiniz. Ayrıca yaz bakımını yaptırmanız aracınızın periyodik bakımı geldiği zaman daha az masrafla kurtulmanızı sağlayacaktır ve aracınızı uzun yıllar kullanabileceksiniz.
 • Temiz Klima Ayarları
 • Teker Kontrolü
 • Lastik Erimesine Karşı Dayanıklılık
 • Yap Bakımı
 • Rahat Araç Kullanımı
 • Bakım Rahatlığı

Far Ayarı

Far Ayarı

Far Ayarı Neden ve Nasıl Yapılır? Görüş açısının sağlıklı olabilmesi ve trafik kazalarını engelleyebilmek adına arabaların far ayarları muhakkak yapılmalıdır. Far ayarı yapılmayan araçlarda araç kullanıcıları gittikleri yolu net göremeyecekleri gibi üstelik bir de bozuk farlardan dolayı karşı taraftan gelen aracın kullanıcısını da rahatsız edebilir. Far ayarı bozuk olan araçlar karşından gelen sürücüyü rahatsız ettiği takdirde ise iki aracın çarpışıp kaza yapma olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden arabada bulunan üç adet far olan sis farı, uzun farlar ve kısa farların muhakkak ayarlarının yapılıp yola çıkılması gerekmektedir. Arabanızın far ayarını yapabilmek için arabanızı beyaz bir duvara doğru yönlendirin. Sonrasında da arabanızın ambleminin olduğu yerden bir işaret koyun duvara. Ardından sağ ve sol farların tam orta noktasını ayarlayın ve o noktaların hizasından da duvara birer işaret koyun. Duvara koyduğunuz bu işaretlerin yerden yüksekliğini de ölçün ve bu ölçüleri not edin. Ardından işaretlemiş olduğunuz yerlerin on santimetre altına birer işaret daha koyun. Koyduğunuz bu noktalar arasına noktaları birleştirecek şekilde çizgi çizin. Bu çekilen çizginin adı kesilme çizgisidir. Sonrasında arabanızı bir on santim kadar geriye alın ve hesaplama yapmaya başlayın. Hesaplama yapabilmek için de kısa farlarınızı sıfır konumuna getirin. Getirdikten sonra da kısa farları yakın ve bu kesme çizgisini hiza alarak kısa far ayarınızı yapın. Farlarınızın ışığının kesme çizgisinin altında kalması gerekmektedir. Aracınızın far ayarını en doğru şekilde yaptırmanın yolu ise aracınızı bir uzmana göstermektir. Oto sanayiye gittiğiniz takdirde uğrayacağınız her hangi bir otomobil tamir ustası size bu hizmeti verecektir. Oto tamircilerinde bulunan far ayarı makineleri sayesinde aracınızın her iki farına da bakılarak aracınıza uygun far ayarı yapılmaktadır.
 • Profesyonel Far Ayarlama
 • Sis Farları
 • İnce Hesaplama
 • Kısa Far Ayarı
 • Uzun Far Ayarı
 • Bilgisayarlı Far Ayarı

Yıllık Bakımlar

Yıllık Bakımlar

Aracınızı Periyodik Bakım Neden Yapılmalıdır?Periyodik bakım denilince akla ilk gelen aracın yağ, su, motor ve diğer görsel bakımlarını yaptırmaktır.Ancak periyodik bakım bu kadar yüzeysel bir oto bakımı değildir ve periyodik bakım sayesinde aracınızın ve sizin başınıza gelebilecekler olası tehlikelere karşı önlem almış olursunuz. Özellikle her 10.000 de bir olarak araç sahipleri arabalarını periyodik bakıma götürmelidir. Çünkü aracın yağı, suyu değiştirilip motoruna bakım yapılırken ileriye doğru çıkabilecek her türlü arızanın da önüne geçilmiş olmaktadır. Özellikler disklerin, amortisörlerin ve fren balatalarının hakkında ciddi bilgiler edinip periyodik bakım sayesinde önleminizi alabilirsiniz. Periyodik bakımınızı yaptırmadığınız takdirde aracınızda oluşabilecek arızalardan da bi haber olduğunuz için aracınızdaki arızalar birikmekte bir gün sizi yolda bırakabilmektedirler. Ayrıca biriken bu arızaların toplu halde tamiri de size oldukça maliyetli olarak geri dönebilmektedir. Periyodik bakım bütün araçlarda önemli olduğu gibi dizel araçlarda daha da önemlidir ve her 8.000 de bir yapılması gerekmektedir.Çünkü yapı biten aracın performansı düşecektir ve ayrıca biten yağ aracın iç aksamlarının birbirine sürtünmesine neden olacağı için araç çalışırken daha bir sesli ve gürültülü çalışacaktır. Periyodik bakımda motor yağı, yağ filtresi, klima filtresi değiştirilir ve görsel kontrolleri yapılır. Bu görsel kontroller arasında fren hidroliği ve direksiyon hidroliği kontrolleri yer almaktadır ve o-ön takım ve arka takım kontrolleri yapılır. Periyodik bakımın ardından hem mevcut durum hem de ileriye dönük durumu araç sahibine iletilecektir. Ayrıca aracınızda polen filtresi değişimi, soğutma suyu kontrolü, far ayarı, elektronik check-up, lastik kontrolü, şase ve kaporta kontrolü de yapılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz periyodik bakımı aracınıza yaptırdığınız takdir de gerek uzun yolda gerekse şehir için de aracınızı gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz ve beklenmedik arızalar yaşamaktan kurtulacaksınız.
 • Senelik Bakım
 • Yağ/Su Değişimi
 • Arızları Gİderme
 • Soğutma Suyu Kontrolü
 • Polen Filtresi Değişimi
 • Elektronik Check-Up

Servis Hizmetlerimiz

Servisler

Sürüş keyfi

Aracınızın tüm bakımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayıp Size ve sevdiklerinize daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşatabilmek için uzman kadromuz hizmetinizdedir.

İyi yakıt ekonomisi

Aracınıza mümkün olabilecek en üst düzey yakıt tasarrufunu yaptırarak size heyecan verici sürüş keyfi yaşatmak için en son teknoloji ile hizmet veriyoruz.

Uzun araç ömrü

Eğer araçların kalbi varsa bu kesinlikle aracın motorudur. Bu sebeple kalbiniz bizimle emin ellerde. Araçlarınıza özel uygulamalar da firmamızda bulunmaktadır.

HEMEN RANDEVU ALIN!

YARARLI BİLGİLER